Latausasema peruslataus DEFA Power - DEFA Power 22 kW T2-C, EM MID - DEFA
| Sähkönumero | 35 053 00 |
|---|---|
| Yleisnimi | Latausasema peruslataus |
| Tuotesarja | DEFA Power |
| Tekninen nimi | DEFA Power 22 kW T2-C, EM MID |
| Pitkä tuotenimi | DEFA Power 22 kW T2 kiinteä kaapeli 6m, IK10, energiamittari MID |
| GTIN-koodi | 7042287150002 |
| Toimittajan tuotekoodi | 715000 |
| Toimittaja | DEFA OY |
| Tuotemerkki | DEFA |
| Tuoteryhmä | 35 Liikennevälineiden lataustuotteet |
Sähköautojen älylatausasema integroidulla latauskaapelilla. Maks. 22 kW, 32 A.
DEFA Powerissa on intuitiivinen näyttö ja kiinteä latauskaapeli, jotka helpottavat päivittäistä käyttöä ja tekevät latauksen hallinnasta helppoa. DEFA Power optimoi käytettävissä olevan tehon ja PowerSmartilla vältät latauksen, kun sähkö on kalleinta. Latauslaitteeseen lisättävissä kuormanhallintalaite DEFA Balancer.
DEFA Powerissa on intuitiivinen näyttö ja kiinteä latauskaapeli, jotka helpottavat päivittäistä käyttöä ja tekevät latauksen hallinnasta helppoa. DEFA Power optimoi käytettävissä olevan tehon ja PowerSmartilla vältät latauksen, kun sähkö on kalleinta. Latauslaitteeseen lisättävissä kuormanhallintalaite DEFA Balancer.
...
| ETIM-luokka | Sähköisen liikenteen latausasema (EC002883) |
|---|---|
| Asennuspuolen liitäntä | 3-vaihe (EV007010) |
| Latauspisteiden määrä | 1 |
| Enimmäisteho per latauspiste (kW) | 22 |
| Nimellinen liitäntäteho (kW) | 22 |
| Leveys (mm) | 168 |
| Korkeus (mm) | 350 |
| Syvyys (mm) | 128 |
| Tyypin 2 latauspistokkeiden määrä | 1 |
| Tyypin 2 latauspistorasioiden määrä | 0 |
| Erillinen syöttökeskus | Ei |
| A-tyypin vikavirtakytkimien määrä | 0 |
| Suojakatkaisija | Ei |
| Energiamittari | Kyllä |
| Kotelon/suojuksen materiaali | alumiini (EV000072) |
| Kotelointiluokka (IP) | IP65 (EV006421) |
| Iskunkestävyysluokka | IK10 (EV008784) |
| Latauskaapelin pituus (m) | 6 |
| Sisältää näytön | Kyllä |
| Syöttöjännite (V) | 240 |
| Taajuus | 50 Hz (EV008013) |
| Latauskaapelin lukitus pysyvästi latausasemaan | Kyllä |
| DC-vikavirran tunnistus | Kyllä |
| Verkotettavissa LAN-liitännällä | Kyllä |
| Wi-Fi-verkkoyhteys | Kyllä |
| Radiostandardi 5G | Ei |
| Integroitu RFID-kortin lukija | Kyllä |
| Sopii dynaamisen kuorman hallintaan | Kyllä |
| Open Charge Point Protocol (OCPP) -versio | 2.0 (EV022459) |
| Liitä ja lataa (ISO 15118) | Kyllä |
| Lataushistorian ulosluku | Kyllä |
| Liitettävien johtimien poikkipinta-ala (mm²) | 2,5 - 16 |
| Mukana taustaohjelma | Ei |
| MID-yhteensopiva energiamittari | Kyllä |
| Kalibrointilain mukainen | Kyllä |
| Suitable for ground/floor mounting | Ei |
| Seinäasennus | Kyllä |
| Putkiasennus mahdollinen | Ei |
| Kannettava | Ei |
| Ulostulojännite AC 50 Hz (V) | 240 |
| Lattia asennus | Ei |
| Radiostandardi 4G | Ei |
| Tietoliikenneliitäntä | Kyllä Poistettu |
| Käytön valvonta -toiminto | Kyllä Poistettu |
| LTE | Kyllä Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39121103 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2483 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 7042287150002 |
| Toimittajan tuotekoodi | 715000 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Sähköisen liikenteen latausasema (EC002883) |
| Pituus (syvyys) | 113 mm |
|---|---|
| Korkeus | 350 mm |
| Leveys | 167 mm |
| Paino | 5,500 kg |
| Tilavuus | 6,605 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 140 mm | 390 mm | 490 mm | 6,000 kg | 26,754 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 32 | - | 800 mm | 1 190 mm | 1 200 mm | 240,000 kg | 1 142,400 l |
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 140 mm |
| Korkeus | 390 mm |
| Leveys | 490 mm |
| Paino | 6,000 kg |
| Tilavuus | 26,754 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 32 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 800 mm |
| Korkeus | 1 190 mm |
| Leveys | 1 200 mm |
| Paino | 240,000 kg |
| Tilavuus | 1 142,400 l |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 36 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CN |
| Tullinimike | 8537109500 |
| Julkaisupäivämäärä | 23.05.2023 |
| Muutospäivä | 02.12.2025 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | Kyllä |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Charging station | DEFA Power 22 kW |
| Svenska | Laddstation | DEFA Power 22 kW |





