Latausasema peruslataus - eMove Mode 2 8A 6M - DEFA
| Sähkönumero | 35 053 51 |
|---|---|
| Korvaa arkistoidun tuotteen | 34 053 90 |
| Yleisnimi | Latausasema peruslataus |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | eMove Mode 2 8A 6M |
| Pitkä tuotenimi | Kannettava laturi Mode 2 6A-12A T2-Schuko 6 m kaapeli |
| GTIN-koodi | 7042285020048 |
| Toimittajan tuotekoodi | 502004 |
| Toimittaja | DEFA OY |
| Tuotemerkki | DEFA |
| Tuoteryhmä | 35 Liikennevälineiden lataustuotteet |
eMove Mode 2
Kannettava laturi sähköajoneuvoihin, joka on valmistettu käyttäjätarpeiden mukaisesti. Ainutlaatuiset ominaisuudet, vertaansa vailla oleva käyttäjäystävällisyys ja äärimmäinen kestävyys takaavat turvallisen latauksen.
Yhden painikkeen ratkaisu ja intuitiivinen näyttö varmistavat, että eMove on helppo käyttää.
Tehotila – Painamalla Mode-painiketta lataat nopeammin ensimmäisten 120 minuutin aikana.
Hidas lataus – Vähennä tarvittaessa sähkövirtaa manuaalisesti pääsulakkeen suojaamiseksi.
Laturia voidaan käyttää kaikissa ajoneuvoissa, joissa on Type-2-liitin.
Laturi on helppo asentaa seinälle mukana tulevan seinätelineen ansiosta. Se on myös ripustettavissa mihin tahansa koukkuun.
Kannettava laturi sähköajoneuvoihin, joka on valmistettu käyttäjätarpeiden mukaisesti. Ainutlaatuiset ominaisuudet, vertaansa vailla oleva käyttäjäystävällisyys ja äärimmäinen kestävyys takaavat turvallisen latauksen.
Yhden painikkeen ratkaisu ja intuitiivinen näyttö varmistavat, että eMove on helppo käyttää.
Tehotila – Painamalla Mode-painiketta lataat nopeammin ensimmäisten 120 minuutin aikana.
Hidas lataus – Vähennä tarvittaessa sähkövirtaa manuaalisesti pääsulakkeen suojaamiseksi.
Laturia voidaan käyttää kaikissa ajoneuvoissa, joissa on Type-2-liitin.
Laturi on helppo asentaa seinälle mukana tulevan seinätelineen ansiosta. Se on myös ripustettavissa mihin tahansa koukkuun.
eMove Mode 2
Kannettava laturi sähköajoneuvoihin, joka on valmistettu käyttäjätarpeiden mukaisesti. Ainutlaatuiset ominaisuudet, vertaansa vailla oleva käyttäjäystävällisyys ja äärimmäinen kestävyys takaavat turvallisen latauksen.
Yhden painikkeen ratkaisu ja intuitiivinen näyttö varmistavat, että eMove on helppo käyttää.
Tehotila – Painamalla Mode-painiketta lataat nopeammin ensimmäisten 120 minuutin aikana.
Hidas lataus – Vähennä ta...
Kannettava laturi sähköajoneuvoihin, joka on valmistettu käyttäjätarpeiden mukaisesti. Ainutlaatuiset ominaisuudet, vertaansa vailla oleva käyttäjäystävällisyys ja äärimmäinen kestävyys takaavat turvallisen latauksen.
Yhden painikkeen ratkaisu ja intuitiivinen näyttö varmistavat, että eMove on helppo käyttää.
Tehotila – Painamalla Mode-painiketta lataat nopeammin ensimmäisten 120 minuutin aikana.
Hidas lataus – Vähennä ta...
| ETIM-luokka | Sähköisen liikenteen latausasema (EC002883) |
|---|---|
| Asennuspuolen liitäntä | muu (EV000154) |
| Latauspisteiden määrä | 1 |
| Enimmäisteho per latauspiste (kW) | 3,6 |
| Nimellinen liitäntäteho (kW) | 1,92 |
| Leveys (mm) | 85 |
| Korkeus (mm) | 310 |
| Syvyys (mm) | 55 |
| Tyypin 2 latauspistokkeiden määrä | 1 |
| Erillinen syöttökeskus | Ei |
| A-tyypin vikavirtakytkimien määrä | 1 |
| Energiamittari | Ei |
| Kotelon/suojuksen materiaali | alumiini (EV000072) |
| Kotelointiluokka (IP) | IP67 (EV006423) |
| Latauskaapelin pituus (m) | 6 |
| Sisältää näytön | Kyllä |
| Syöttöjännite (V) | 220 - 240 |
| Taajuus | 50 Hz (EV008013) |
| DC-vikavirran tunnistus | Kyllä |
| Verkotettavissa LAN-liitännällä | Ei |
| Wi-Fi-verkkoyhteys | Ei |
| Integroitu RFID-kortin lukija | Ei |
| NFC (Near Field Communication) | Ei |
| Sopii dynaamisen kuorman hallintaan | Ei |
| Lataushistorian ulosluku | Ei |
| Mukana taustaohjelma | Ei |
| MID-yhteensopiva energiamittari | Ei |
| Suitable for ground/floor mounting | Ei |
| Seinäasennus | Kyllä |
| Syöttöjännitteen tyyppi | AC (EV000460) |
| Lattia asennus | Ei |
| Radiostandardi 4G | Ei |
| Asennustapa | seinäasennus (EV000868) Poistettu |
| Tietoliikenneliitäntä | Ei Poistettu |
| Käytön valvonta -toiminto | Kyllä Poistettu |
| Kuormituksen hallinta | Ei Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39121103 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2483 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 7042285020048 |
| Toimittajan tuotekoodi | 502004 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Sähköisen liikenteen latausasema (EC002883) |
| Pituus (syvyys) | 310 mm |
|---|---|
| Korkeus | 55 mm |
| Leveys | 85 mm |
| Paino | 2,100 kg |
| Tilavuus | 1,449 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | BX |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 400 mm | 40 mm | 400 mm | 2,000 kg | 6,400 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 400 mm |
| Korkeus | 40 mm |
| Leveys | 400 mm |
| Paino | 2,000 kg |
| Tilavuus | 6,400 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 36 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | NO |
| Tullinimike | 85444290 |
| Julkaisupäivämäärä | 28.02.2023 |
| Muutospäivä | 18.09.2025 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Portable charger | eMove Portable charger |
| Svenska | Bärbar laddare | eMove Bärbar laddare |

