Latausasema peruslataus DEFA Solid - DEFA Solid 20A - DEFA
| Sähkönumero | 35 053 54 |
|---|---|
| Korvaa arkistoidun tuotteen | 34 053 93 |
| Yleisnimi | Latausasema peruslataus |
| Tuotesarja | DEFA Solid |
| Tekninen nimi | DEFA Solid 20A |
| Pitkä tuotenimi | - |
| GTIN-koodi | 7042287128001 |
| Toimittajan tuotekoodi | 712800 |
| Toimittaja | DEFA OY |
| Tuotemerkki | DEFA |
| Tuoteryhmä | 35 Liikennevälineiden lataustuotteet |
Sähköauton latausasema kiinteällä Type 2 -latauskaapelilla, 1,4 - 4,6kw (1Ph/230VAC/6-20A) 6m
...
| ETIM-luokka | Sähköisen liikenteen latausasema (EC002883) |
|---|---|
| Asennuspuolen liitäntä | yksivaiheinen (EV008524) |
| Latauspisteiden määrä | 1 |
| Enimmäisteho per latauspiste (kW) | 4,6 |
| Nimellinen liitäntäteho (kW) | 3,6 |
| Leveys (mm) | 85 |
| Korkeus (mm) | 312 |
| Syvyys (mm) | 70 |
| Tyypin 2 latauspistokkeiden määrä | 1 |
| Erillinen syöttökeskus | Ei |
| A-tyypin vikavirtakytkimien määrä | 1 |
| Energiamittari | Ei |
| Kotelon/suojuksen materiaali | alumiini (EV000072) |
| Kotelointiluokka (IP) | IP67 (EV006423) |
| Iskunkestävyysluokka | IK10 (EV008784) |
| Latauskaapelin pituus (m) | 6 |
| Sisältää näytön | Kyllä |
| Syöttöjännite (V) | 220 - 240 |
| Taajuus | 50 Hz (EV008013) |
| DC-vikavirran tunnistus | Kyllä |
| Verkotettavissa LAN-liitännällä | Ei |
| Wi-Fi-verkkoyhteys | Ei |
| Radiostandardi 5G | Ei |
| Integroitu RFID-kortin lukija | Ei |
| NFC (Near Field Communication) | Ei |
| Sopii dynaamisen kuorman hallintaan | Ei |
| Käyttö ja asetusten hallinta sovelluksen avulla | Ei |
| Lataushistorian ulosluku | Ei |
| Liitettävien johtimien poikkipinta-ala (mm²) | 1,5 - 4 |
| Mukana taustaohjelma | Ei |
| MID-yhteensopiva energiamittari | Ei |
| Suitable for ground/floor mounting | Ei |
| Seinäasennus | Kyllä |
| Syöttöjännitteen tyyppi | AC (EV000460) |
| Lattia asennus | Ei |
| Radiostandardi 4G | Ei |
| Asennustapa | seinäasennus (EV000868) Poistettu |
| Tietoliikenneliitäntä | Ei Poistettu |
| Kuormituksen hallinta | Ei Poistettu |
| LTE | Ei Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39121300 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2483 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 7042287128001 |
| Toimittajan tuotekoodi | 712800 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Sähköisen liikenteen latausasema (EC002883) |
| Pituus (syvyys) | 312 mm |
|---|---|
| Korkeus | 68 mm |
| Leveys | 85 mm |
| Paino | 2,300 kg |
| Tilavuus | 1,803 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 380 mm | 150 mm | 190 mm | 2,500 kg | 10,830 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 380 mm |
| Korkeus | 150 mm |
| Leveys | 190 mm |
| Paino | 2,500 kg |
| Tilavuus | 10,830 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | NO |
| Tullinimike | 85371091 |
| Julkaisupäivämäärä | 24.02.2023 |
| Muutospäivä | 06.03.2025 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Charging station | DEFA Solid charging station |
| Svenska | EV-laddare | DEFA Solid EV-laddare |


