Latausasema peruslataus DEFA Power - DEFA Power S 22kW EM MID - DEFA
| Sähkönumero | 35 053 79 |
|---|---|
| Yleisnimi | Latausasema peruslataus |
| Tuotesarja | DEFA Power |
| Tekninen nimi | DEFA Power S 22kW EM MID |
| Pitkä tuotenimi | DEFA Power S 22 kW 6m kaapeli,RCBO, EM MID |
| GTIN-koodi | 7042287150033 |
| Toimittajan tuotekoodi | 715003 |
| Toimittaja | DEFA OY |
| Tuotemerkki | DEFA |
| Tuoteryhmä | 35 Liikennevälineiden lataustuotteet |
DEFA Power S on erityisesti järjestelmäasennuksiin soveltuva sähköautojen latausasema. Latausasema on MID-sertifioitu, joka takaa tarkan energiamittauksen. Seinäkiinnikkeessä on 3 x 32 A etusulake, joten erillistä etusulaketta ei tarvitse asentaa esimerkiksi lattakaapeliasennuksessa.
Tuote sisältää A-tyypin vikavirtasuojalta vaadittavan toiminnon, joten erillistä vikavirtasuojaa ei tarvita etukojeena.
Tuote sisältää A-tyypin vikavirtasuojalta vaadittavan toiminnon, joten erillistä vikavirtasuojaa ei tarvita etukojeena.
...
| ETIM-luokka | Sähköisen liikenteen latausasema (EC002883) |
|---|---|
| Asennuspuolen liitäntä | 3-vaihe (EV007010) |
| Latauspisteiden määrä | 1 |
| Enimmäisteho per latauspiste (kW) | 22 |
| Nimellinen liitäntäteho (kW) | 22 |
| Leveys (mm) | 168 |
| Korkeus (mm) | 350 |
| Syvyys (mm) | 128 |
| Tyypin 1 latauspistokkeiden määrä | 0 |
| Tyypin 1 CCS -latauspistokkeiden määrä | 0 |
| Tyypin 2 latauspistokkeiden määrä | 1 |
| Tyypin 2 CCS -latauspistokkeiden määrä | 0 |
| Tyypin 2 latauspistorasioiden määrä | 0 |
| GB AC -latausliittimien määrä | 0 |
| GB CC -latausliittimien määrä | 0 |
| GB-latauspistorasioiden määrä | 0 |
| Type 3 -latauspistorasioiden määrä | 0 |
| CHAdeMO-latausliittimien määrä | 0 |
| Voimapistorasioiden (CEE) määrä | 0 |
| Verkkovirtapistorasioiden määrä | 0 |
| Erillinen syöttökeskus | Ei |
| A-tyypin vikavirtakytkimien määrä | 1 |
| B-tyypin vikavirtakytkimien määrä | 0 |
| Suojakatkaisija | Kyllä |
| Energiamittari | Kyllä |
| Kotelon/suojuksen materiaali | muovi (EV000139) |
| Kotelointiluokka (IP) | IP55 (EV006420) |
| Iskunkestävyysluokka | IK10 (EV008784) |
| Latauskaapelin pituus (m) | 6 |
| Sisältää näytön | Kyllä |
| Apple HomeKit -yhteensopiva | Ei |
| Google Assistant -yhteensopiva | Ei |
| Amazon Alexa -yhteensopiva | Ei |
| IFTTT-tuki | Ei |
| Syöttöjännite (V) | 220 - 240 |
| Taajuus | 50 Hz (EV008013) |
| Latauskaapelin lukitus pysyvästi latausasemaan | Ei |
| DC-vikavirran tunnistus | Kyllä |
| Verkotettavissa LAN-liitännällä | Kyllä |
| Wi-Fi-verkkoyhteys | Kyllä |
| Radiostandardi 5G | Ei |
| Avainkytkin | Ei |
| Integroitu RFID-kortin lukija | Kyllä |
| Sopii dynaamisen kuorman hallintaan | Kyllä |
| Open Charge Point Protocol (OCPP) -versio | 2.0 (EV022459) |
| Liitä ja lataa (ISO 15118) | Kyllä |
| Käyttö ja asetusten hallinta sovelluksen avulla | Kyllä |
| Lataushistorian ulosluku | Kyllä |
| Liitettävien johtimien poikkipinta-ala (mm²) | 2,5 - 16 |
| Mukana taustaohjelma | Ei |
| MID-yhteensopiva energiamittari | Kyllä |
| Kalibrointilain mukainen | Kyllä |
| Suitable for ground/floor mounting | Ei |
| Seinäasennus | Kyllä |
| Putkiasennus mahdollinen | Ei |
| Kannettava | Ei |
| Syöttöjännitteen tyyppi | AC (EV000460) |
| Ulostulojännite AC 50 Hz (V) | 240 |
| Lattia asennus | Ei |
| Radiostandardi 4G | Kyllä |
| Asennustapa | seinäasennus (EV000868) Poistettu |
| Tietoliikenneliitäntä | Kyllä Poistettu |
| Käytön valvonta -toiminto | Kyllä Poistettu |
| Kuormituksen hallinta | Kyllä Poistettu |
| LTE | Kyllä Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39121103 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2483 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 7042287150033 |
| Toimittajan tuotekoodi | 715003 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Sähköisen liikenteen latausasema (EC002883) |
| Pituus (syvyys) | 113 mm |
|---|---|
| Korkeus | 350 mm |
| Leveys | 167 mm |
| Paino | 5,500 kg |
| Tilavuus | 6,605 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 140 mm | 390 mm | 490 mm | 6,000 kg | 26,754 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 28 | - | 800 mm | 1 190 mm | 1 200 mm | 240,000 kg | 1 142,400 l |
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 140 mm |
| Korkeus | 390 mm |
| Leveys | 490 mm |
| Paino | 6,000 kg |
| Tilavuus | 26,754 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 28 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 800 mm |
| Korkeus | 1 190 mm |
| Leveys | 1 200 mm |
| Paino | 240,000 kg |
| Tilavuus | 1 142,400 l |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CN |
| Tullinimike | 8537109500 |
| Julkaisupäivämäärä | 19.03.2025 |
| Muutospäivä | 02.12.2025 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | Kyllä |
| REACH-rekisteröity tuote | Kyllä |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | Kyllä |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Recharging station | DEFA Power S 22 kW |
| Svenska | Laddstation | DEFA Power S 22 kW |



