Ripustusvalaisin Globe - Globe LED 3400 3K On/Off - Defa Lighting
| Sähkönumero | 41 231 79 |
|---|---|
| Yleisnimi | Ripustusvalaisin |
| Tuotesarja | Globe |
| Tekninen nimi | Globe LED 3400 3K On/Off |
| Pitkä tuotenimi | Globe LED 35W 3K 3400lm On/Off ripustettava aulavalaisin |
| GTIN-koodi | 5707677016819 |
| Toimittajan tuotekoodi | 115374 |
| Toimittaja | DEFA OY |
| Tuotemerkki | Defa Lighting |
| Tuoteryhmä | 41 Sisävalaisimet |
Globe – ripustettava sisävalaisin, innova-tiivinen ja hienostunut muotoilu.
Valaisimen perusosaan liitetään erillinen opaalilasi kupu. Kupuja on seurvaasti:
110456 Globe Glaskupa 250mm matt opal
110363 Globe Glaskupa 300mm matt opal
110283 Globe Glaskupa 350mm matt opal
110267 Globe Glaskupa 400mm matt opal
110498 Globe Glaskupa 450mm matt opal
110453 Globe Glaskupa 500mm matt opal
Valaisimen perusosaan liitetään erillinen opaalilasi kupu. Kupuja on seurvaasti:
110456 Globe Glaskupa 250mm matt opal
110363 Globe Glaskupa 300mm matt opal
110283 Globe Glaskupa 350mm matt opal
110267 Globe Glaskupa 400mm matt opal
110498 Globe Glaskupa 450mm matt opal
110453 Globe Glaskupa 500mm matt opal
...
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
|---|---|
| Ripustusasennus | Kyllä |
| Valonlähteen tyyppi | LED, vaihdettava (EV011514) |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Lamppujen/moduulien lukumäärä | 1 |
| Värilämpötila-alue (K) | 3000 |
| Kotelon/suojuksen materiaali | teräs (EV000179) |
| Rungon väri | kromi (EV000291) |
| Suojuksen materiaali | opaali lasi (EV006798) |
| Häikäisysuojan tyyppi | valkoinen (EV000202) |
| Valon jakautuminen (symmetrinen/epäsymmetrinen) | symmetrinen (EV000181) |
| Avauskulma (määritelty alue) | leveä säde 40-80° (EV011534) |
| Pituus (mm) | 140 |
| Leveys (mm) | 140 |
| Korkeus/syvyys (mm) | 300 |
| Jännitetyyppi | AC (EV000460) |
| Valonjako | muu (EV000154) |
| Kaapelointitapa | päättyvä (EV013935) |
| Napojen lukumäärä | 3 |
| Johtimen poikkipinta-ala (mm²) | 1,5 |
| Kotelon pintakäsittely | muu (EV000154) |
| Liitettävien johtimien poikkipinta-ala (mm²) | 1,5 - 2,5 |
| Lampputeho (W) | 35 Poistettu |
| Kotelointiluokka (IP) | IP20 (EV006405) Poistettu |
| Valaisimen mitoitettu valovirta (lm) | 3400 Poistettu |
| Ilman himmennystoimintoa | Kyllä Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39111500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 5707677016819 |
| Toimittajan tuotekoodi | 115374 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
| Pituus (syvyys) | 140 mm |
|---|---|
| Korkeus | 300 mm |
| Leveys | 140 mm |
| Paino | 2,500 kg |
| Tilavuus | 5,880 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 200 mm | 400 mm | 200 mm | 3,000 kg | 16,000 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 5 | - | - | - | - | - | - |
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | - | 36 | - | - | - | - | - | - |
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 200 mm |
| Korkeus | 400 mm |
| Leveys | 200 mm |
| Paino | 3,000 kg |
| Tilavuus | 16,000 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 5 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 36 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | SE |
| Tullinimike | - |
| Julkaisupäivämäärä | 02.09.2020 |
| Muutospäivä | 06.03.2025 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Suspension luminaire | GLOBE LED 35W |
| Svenska | upphängningsarmatur | GLOBE LED 35W |




