Ripustusvalaisin Globe - Globe LED 3400 3K Dali - Defa Lighting
| Sähkönumero | 41 231 80 |
|---|---|
| Yleisnimi | Ripustusvalaisin |
| Tuotesarja | Globe |
| Tekninen nimi | Globe LED 3400 3K Dali |
| Pitkä tuotenimi | Globe LED 35W 3K 3400lm Dali ripustettava aulavalaisin |
| GTIN-koodi | 5707677016826 |
| Toimittajan tuotekoodi | 115375 |
| Toimittaja | DEFA OY |
| Tuotemerkki | Defa Lighting |
| Tuoteryhmä | 41 Sisävalaisimet |
Klassinen lasipallo sopii sekä yleisvalaistukseen että sisustuselementiksi. Saatavana LED-lampulla, loisteputkella tai hehkulampulla. Globe toimitetaan riippuvalaisimena tai pinta-asennettavaksi kattoon. Kupu tilataan erikseen halutun kokoisena. Riippuvalaisimen kiinnitysosa on harjattua mattakromattua terästä. Pinta-asennuksen kiinnitysosa on titaanilakattua terästä. Kupu mattapintaista 3-kerroksista puhallettua opaalilasia.
...
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
|---|---|
| Ripustusasennus | Kyllä |
| Valonlähteen tyyppi | LED, vaihdettava (EV011514) |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Lampunpidin | E27 (EV000098) |
| Lamppujen/moduulien lukumäärä | 1 |
| Värilämpötila-alue (K) | 3000 |
| Kotelon/suojuksen materiaali | teräs (EV000179) |
| Rungon väri | kromi (EV000291) |
| Suojuksen materiaali | opaali lasi (EV006798) |
| Valon jakautuminen (symmetrinen/epäsymmetrinen) | symmetrinen (EV000181) |
| Avauskulma (määritelty alue) | leveä säde 40-80° (EV011534) |
| Pituus (mm) | 310 |
| Leveys (mm) | 140 |
| Korkeus/syvyys (mm) | 140 |
| Jännitetyyppi | AC (EV000460) |
| Himmennys DALI | Kyllä |
| Valonjako | muu (EV000154) |
| Liitettävien johtimien poikkipinta-ala (mm²) | 1,5 - 2,5 |
| Lampputeho (W) | 35 Poistettu |
| Kotelointiluokka (IP) | IP20 (EV006405) Poistettu |
| Valaisimen mitoitettu valovirta (lm) | 3400 Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39111500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 5707677016826 |
| Toimittajan tuotekoodi | 115375 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
| Pituus (syvyys) | 140 mm |
|---|---|
| Korkeus | 300 mm |
| Leveys | 140 mm |
| Paino | 2,500 kg |
| Tilavuus | 5,880 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 200 mm | 400 mm | 200 mm | 3,000 kg | 16,000 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 5 | - | - | - | - | - | - |
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | - | 36 | - | - | - | - | - | - |
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 200 mm |
| Korkeus | 400 mm |
| Leveys | 200 mm |
| Paino | 3,000 kg |
| Tilavuus | 16,000 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 5 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 36 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | SE |
| Tullinimike | - |
| Julkaisupäivämäärä | 02.09.2020 |
| Muutospäivä | 06.03.2025 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Suspension luminaire | GLOBE LED 35W Dali |
| Svenska | upphängningsarmatur | GLOBE LED 35W Dali |




