Yleisvalaisin pinta - Compass 13W Radar - Defa Lighting
| Sähkönumero | 41 498 35 |
|---|---|
| Yleisnimi | Yleisvalaisin pinta |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | Compass 13W Radar |
| Pitkä tuotenimi | Compass 13W IP44 3000K Radar |
| GTIN-koodi | - |
| Toimittajan tuotekoodi | 119930 |
| Toimittaja | DEFA OY |
| Tuotemerkki | Defa Lighting |
| Tuoteryhmä | 41 Sisävalaisimet |
Kuvaus
Peilivalaisin, jonka runko on pulverimaalattua sinkkipeltiä, valkoinen (RAL 9010), ja häikäisysuoja opalisoitua akryylimuovia. Jousikuormitetut päätykappaleet valkoista ABS-muovia. Toimitetaan sekä maadoitetulla pistorasialla että ilman, pistorasiassa jousikuormitettu kansi valaisimen alapuolella oikealla puolella (ei käännettävissä).
Peilivalaisin, jonka runko on pulverimaalattua sinkkipeltiä, valkoinen (RAL 9010), ja häikäisysuoja opalisoitua akryylimuovia. Jousikuormitetut päätykappaleet valkoista ABS-muovia. Toimitetaan sekä maadoitetulla pistorasialla että ilman, pistorasiassa jousikuormitettu kansi valaisimen alapuolella oikealla puolella (ei käännettävissä).
...
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
|---|---|
| Ripustusasennus | Ei |
| Kattoasennus | Ei |
| Uppoasennus | Ei |
| Pinta-asennus | Kyllä |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Lamppujen/moduulien lukumäärä | 1 |
| Liitäntälaitteen tyyppi | vakiovirtaohjattu LED-liitäntälaite (EV011530) |
| Sisältää ohjauslaitteen | Ei |
| Nimellisjännitealue (V) | 220 - 240 |
| Värilämpötila-alue (K) | 3000 |
| Kotelon/suojuksen materiaali | teräs (EV000179) |
| Rungon väri | valkoinen (EV000202) |
| Jonoasennus | Ei |
| Suojuksen materiaali | opaalimuovi (EV006821) |
| Soveltuu päätetyöskentelyyn | Ei |
| Häikäisysuojan tyyppi | matta (EV000146) |
| Valon jakautuminen (symmetrinen/epäsymmetrinen) | symmetrinen (EV000181) |
| Avauskulma (määritelty alue) | leveä säde 40-80° (EV011534) |
| Valon suunta (suora/epäsuora) | suora (EV000090) |
| Pituus (mm) | 72 |
| Leveys (mm) | 650 |
| Korkeus/syvyys (mm) | 121 |
| Sisältää liiketunnistuksen | Kyllä |
| Valotunnistimella | Ei |
| Valaisimen pintalämpötila on rajoitettu, luokka D, standardi EN 60598-2-24 | Ei |
| Järjestelmän enimmäisteho (W) | 13 |
| Jännitetyyppi | AC (EV000460) |
| Valon väri | valkoinen (EV000202) |
| Värintoistoindeksi (CRI) | 80-89 (EV003581) |
| Himmennys 0-10 V | Ei |
| Himmennys 1-10 V | Ei |
| Himmennys DALI | Ei |
| Himmennys DMX | Ei |
| Himmennys DSI | Ei |
| Himmennys potentiometri | Ei |
| Himmennys valmistajakohtainen | Ei |
| Himmennys verkkovirtamodulaatio | Ei |
| Himmennys laskevan reunan ohjaus | Ei |
| Himmennys nousevan reunan ohjaus | Ei |
| Himmennys ohjelmoitavissa | Ei |
| Himmennys RF | Ei |
| Hipaisuhimmennys | Ei |
| Himmennys Zigbee | Ei |
| Painonappihimmennys | Ei |
| Valonjako | hajottava linssi/optiikka/paneeli (EV014410) |
| Valaisimen elinikä L70B50 Ta=25 °C (h) | 50000 |
| Kaapelointitapa | päättyvä (EV013935) |
| Napojen lukumäärä | 4 |
| Johtimen poikkipinta-ala (mm²) | 2,5 |
| Kytkentätapa | pistokepuristin / jousiliitin (EV006494) |
| Kotelon pintakäsittely | pinnoitettu jauhemaalauksella (EV008895) |
| Bluetooth -ohjattava | Ei |
| Värin konsistenssi (MacAdamin ellipsi) | SDCM3 (EV014016) |
| Himmennys DALI-2 | Ei |
| Apple HomeKit -yhteensopiva | Ei |
| Google Assistant -yhteensopiva | Ei |
| Amazon Alexa -yhteensopiva | Ei |
| Vaihdettava liitäntälaite | Ei |
| Säädettävä värilämpötila | ei (EV004175) |
| Säädettävä valovirta (lumen) | ei (EV004175) |
| Säädettävä valonjako | ei (EV004175) |
| Seinäasennus | Kyllä |
| Yhteensopiva Casambi-järjestelmän kanssa | Ei |
| Liiketunnistimen/läsnäolotunnistimen teknologia | korkea taajuus (EV011435) |
| Himmennettävä | Ei |
| Kotelointiluokka (IP), takasivu | IP44 (EV006418) |
| Kotelointiluokka (IP), edestä | IP44 (EV006418) |
| Valaisinten enimmäismäärä per johdonsuojakatkaisija C10 (MCB) | 20 |
| Kiinnikeasennus | Ei |
| Sisältää kytkimen | Ei |
| Ball-proof according to DIN 18032-3 | Ei |
| Sisältää liitosjohdon ja pistoliittimen | Ei |
| Seinäasennus | Kyllä Poistettu |
| Valaisimen mitoitettu valovirta (lm) | 1160 Poistettu |
| Himmennys GPRS | Ei Poistettu |
| Himmennys LineSwitch | Ei Poistettu |
| Himmennys Sine Wave Reduction | Ei Poistettu |
| Himmennys riippuvainen ohjauslaitteesta | Ei Poistettu |
| Ilman himmennystoimintoa | Kyllä Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39111500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2513A , S2523A |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | - |
| Toimittajan tuotekoodi | 119930 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
| Pituus (syvyys) | 121 mm |
|---|---|
| Korkeus | 72 mm |
| Leveys | 650 mm |
| Paino | 2,200 kg |
| Tilavuus | 5,663 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 140 mm | 100 mm | 750 mm | 2,800 kg | 10,500 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 140 mm |
| Korkeus | 100 mm |
| Leveys | 750 mm |
| Paino | 2,800 kg |
| Tilavuus | 10,500 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CN |
| Tullinimike | - |
| Julkaisupäivämäärä | 13.02.2026 |
| Muutospäivä | 13.02.2026 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | Kyllä |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Surface mnt. univ. luminaire | - |
| Svenska | Ytmontage allmänbruksarmatur | - |

