Optinen lisätarvike Globe - Globe kupu Ø 400 mm - Defa Lighting
| Sähkönumero | 42 061 19 |
|---|---|
| Yleisnimi | Optinen lisätarvike |
| Tuotesarja | Globe |
| Tekninen nimi | Globe kupu Ø 400 mm |
| Pitkä tuotenimi | Globe kupu Ø 400 mm Matta opaali |
| GTIN-koodi | 6410042061190 |
| Toimittajan tuotekoodi | 110267 |
| Toimittaja | DEFA OY |
| Tuotemerkki | Defa Lighting |
| Tuoteryhmä | 42 Sisävalaisimet |
Kupu Globe valaisimeen
Kupu opaalia mattapintaista lasia. Saatavana usean kokoisena (halkaisijan mitta): 250, 300, 350, 400, 450 ja 500 mm. Katso oikea yhdistelmä alla olevasta taulukosta.
Kupu opaalia mattapintaista lasia. Saatavana usean kokoisena (halkaisijan mitta): 250, 300, 350, 400, 450 ja 500 mm. Katso oikea yhdistelmä alla olevasta taulukosta.
...
| ETIM-luokka | Valaisimen optinen lisätarvike (EC002558) |
|---|---|
| Tarvikkeen/varaosan tyyppi | valaisinkupu (EV019238) |
| Valon jakautuminen (symmetrinen/epäsymmetrinen) | symmetrinen (EV000181) |
| Valon suunta (suora/epäsuora) | suora (EV000090) |
| Heijastimen/Häikäisysuojan pinta | matta (EV000146) |
| Materiaali | lasi (EV000219) |
| Väri | valkoinen (EV000202) |
| Halkaisija (mm) | 400 |
| Valonjako | hajottava linssi/optiikka/paneeli (EV014410) |
| Valaisimen kuvun/varjostimen tyyppi | opaali (EV000327) |
| Lisätarvike | Kyllä |
| UNSPSC-koodi | 39111500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6410042061190 |
| Toimittajan tuotekoodi | 110267 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Valaisimen optinen lisätarvike (EC002558) |
| Pituus (syvyys) | 400 mm |
|---|---|
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | 2,640 kg |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 430 mm | 430 mm | 430 mm | 4,000 kg | 79,507 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 430 mm |
| Korkeus | 430 mm |
| Leveys | 430 mm |
| Paino | 4,000 kg |
| Tilavuus | 79,507 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | NO |
| Tullinimike | 94059111 |
| Julkaisupäivämäärä | 26.04.2010 |
| Muutospäivä | 06.03.2025 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Light distribution accessories | Globe diffuser Ø 400 mm |
| Svenska | Ljustekniska tillbehör | Globe kupa Ø 400 mm |


