Liitin Cabelcon - F-kompressioliitin 5.0 - Corning Cabelcon
| Sähkönumero | 75 413 91 |
|---|---|
| Yleisnimi | Liitin |
| Tuotesarja | Cabelcon |
| Tekninen nimi | F-kompressioliitin 5.0 |
| Pitkä tuotenimi | 5mm ulkohalkaisijalla oleville kaapeleille mm. KOKA 50. Helppo asentaa kaapeleihin koska ei kaapelin ulkovaipan ja punoksen alle työntyvää sisäputkea. O-rengas tiiviste. Tarvitaan Comp Tool CX 3 (7541520) puristustyökalu. |
| GTIN-koodi | 6410075413911 |
| Toimittajan tuotekoodi | F-MINI-TD QM 5.0 SHORT |
| Toimittaja | Laatuantenni Oy verified |
| Tuotemerkki | Corning Cabelcon |
| Tuoteryhmä | 75 Antenni- ja kaapeli-TV -järjestelmät |
F-liitin kompressio, 5mm ulkohalkaisijalla oleville kaapeleille mm. KOKA 50. Helppo asentaa kaapeleihin koska ei kaapelin ulkovaipan ja punoksen alle työntyvää sisäputkea. Liittimessä on O-rengas tiiviste. Tarvitaan Comp Tool CX 3 (7541520) puristustyökalu.
...
| ETIM-luokka | Koaksiaaliliitin (EC001131) |
|---|---|
| Malli / Tyyppi | urosliitin (EV004107) |
| Liittimen tyyppi | F (EV000334) |
| Kulmaliitin | Ei |
| Kosketintyyppi | uros (EV004143) |
| Kytkentätapa | F-puristusliitin (EV009777) |
| Kaapelityyppi | muu (EV000154) |
| Impedanssi (Ohm) | 75 |
| Eristetty asennus | Kyllä |
| UNSPSC-koodi | 39121400 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | T1105 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6410075413911 |
| Toimittajan tuotekoodi | F-MINI-TD QM 5.0 SHORT |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Koaksiaaliliitin (EC001131) |
| Pituus (syvyys) | 26 mm |
|---|---|
| Korkeus | 11 mm |
| Leveys | 11 mm |
| Paino | 0,010 kg |
| Tilavuus | 0,003 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 100 | - | 55 mm | 73 mm | 150 mm | 1,000 kg | 0,602 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 100 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 55 mm |
| Korkeus | 73 mm |
| Leveys | 150 mm |
| Paino | 1,000 kg |
| Tilavuus | 0,602 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 24 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | TW |
| Tullinimike | 85369010 |
| Julkaisupäivämäärä | 18.03.2021 |
| Muutospäivä | 29.04.2026 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Connector | F-MINI-TD QM 5.0 SHORT |
| Svenska | Kontaktdon | F-MINI-TD QM 5.0 SHORT |



