Akku lyijy suljettu NPX - suljettu agm akku 12V 4,5Ah - Datasafe
| Sähkönumero | 87 471 10 |
|---|---|
| Yleisnimi | Akku lyijy suljettu |
| Tuotesarja | NPX |
| Tekninen nimi | suljettu agm akku 12V 4,5Ah |
| Pitkä tuotenimi | Datasafe NPX25 |
| GTIN-koodi | 6410087471107 |
| Toimittajan tuotekoodi | NPX25-12 |
| Toimittaja | EnerSys Europe Oy |
| Tuotemerkki | Datasafe |
| Tuoteryhmä | 87 Paristot, akut ja käsivalaisimet |
Liittimen leveys 6,35mm.
...
| ETIM-luokka | Akku (lyijy) ajoneuvoihin ja sovelluksiin (EC011878) |
|---|---|
| Malli / Tyyppi | lyijy (suljettu, AGM) (EV023290) |
| Nimellisjännite (V) | 12 |
| Pituus (mm) | 90 |
| Leveys (mm) | 70 |
| Kokonaiskorkeus (mm) | 107 |
| Paino (kg) | 1,95 |
| Käyttölämpötila (°C) | -15 - 50 |
| UPS-käyttöön soveltuva | Kyllä |
| UNSPSC-koodi | 26111701 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | T-SAH-03-02-005 - Akku |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6410087471107 |
| Toimittajan tuotekoodi | NPX25-12 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Akku (lyijy) ajoneuvoihin ja sovelluksiin (EC011878) |
| Pituus (syvyys) | 90 mm |
|---|---|
| Korkeus | 107 mm |
| Leveys | 70 mm |
| Paino | 2,600 kg |
| Tilavuus | 0,674 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 10 | - | 317 mm | 131 mm | 297 mm | 19,800 kg | 12,334 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 10 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 317 mm |
| Korkeus | 131 mm |
| Leveys | 297 mm |
| Paino | 19,800 kg |
| Tilavuus | 12,334 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 12 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | - |
| Tullinimike | 85072080 |
| Julkaisupäivämäärä | 11.04.2014 |
| Muutospäivä | 03.02.2026 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Accu led closed | - |
| Svenska | Acku bly stängd | - |

