Latauskaapeli eConnect - Mode3/Type2/3x20A/13.8kW/5m - DEFA
| Sähkönumero | 35 053 29 |
|---|---|
| Korvaa arkistoidun tuotteen | 34 053 60 |
| Yleisnimi | Latauskaapeli |
| Tuotesarja | eConnect |
| Tekninen nimi | Mode3/Type2/3x20A/13.8kW/5m |
| Pitkä tuotenimi | DEFA eConnect latauskaapeli Mode 3 T2-T2 3-vaiheinen 480V 3x20A latausteho 13,8kW pituus 5m punainen |
| GTIN-koodi | 7042287113069 |
| Toimittajan tuotekoodi | 711306 |
| Toimittaja | DEFA OY |
| Tuotemerkki | DEFA |
| Tuoteryhmä | 35 Liikennevälineiden lataustuotteet |
Suorituskykyiset, kestävät ja helppokäyttöiset latauskaapelit kaikkiin olosuhteisiin. eConnect-kaapelit sopivat kaikkiin ajoneuvoihin, jotka on varustettu Type 2 -latausliitännällä.
Jokaisen uuden eConnect-kaapelin mukana toimitetaan kätevä tarranauha, joka tarjoaa yksinkertaisen ja käytännöllisen tavan koota ja säilyttää kaapeli, kun se ei ole käytössä.
Valmistettu pohjoismaisiin olosuhteisiin:
eConnect-kaapelit pysyvät pehmeinä ja joustavina kovallakin pakkasella.
Käyttäjäystävällinen:
eConnect-kaapelit ovat keveitä ja niissä on ergonomiset pistokkeet.
Kestävä:
Kestävät kaapelit ja liittimet on tehty pitkäaikaiseen käyttöön.
Älykäs suojatulppa:
Kätevällä kiristettävällä hihnalla kiinnitetty suojatulppa estää veden ja lian kulkeutumisen pistokkeeseen, ja pitää suojatulpan irti ajoneuvon pinnalta.
Ympäristöystävällinen:
eConnect-kaapelit ja pistokkeet ovat täysin kierrätettäviä.
Lisävarusteet:
712593 eConnect Basic Bag Kaapelinsäilytyslaukku
712594 eConnect Premium Bag Kaapelinsäilytyslaukku
712268 eConnect Docking T2 ainutlaatuinen lukittava johtoteline
Jokaisen uuden eConnect-kaapelin mukana toimitetaan kätevä tarranauha, joka tarjoaa yksinkertaisen ja käytännöllisen tavan koota ja säilyttää kaapeli, kun se ei ole käytössä.
Valmistettu pohjoismaisiin olosuhteisiin:
eConnect-kaapelit pysyvät pehmeinä ja joustavina kovallakin pakkasella.
Käyttäjäystävällinen:
eConnect-kaapelit ovat keveitä ja niissä on ergonomiset pistokkeet.
Kestävä:
Kestävät kaapelit ja liittimet on tehty pitkäaikaiseen käyttöön.
Älykäs suojatulppa:
Kätevällä kiristettävällä hihnalla kiinnitetty suojatulppa estää veden ja lian kulkeutumisen pistokkeeseen, ja pitää suojatulpan irti ajoneuvon pinnalta.
Ympäristöystävällinen:
eConnect-kaapelit ja pistokkeet ovat täysin kierrätettäviä.
Lisävarusteet:
712593 eConnect Basic Bag Kaapelinsäilytyslaukku
712594 eConnect Premium Bag Kaapelinsäilytyslaukku
712268 eConnect Docking T2 ainutlaatuinen lukittava johtoteline
Suorituskykyiset, kestävät ja helppokäyttöiset latauskaapelit kaikkiin olosuhteisiin. eConnect-kaapelit sopivat kaikkiin ajoneuvoihin, jotka on varustettu Type 2 -latausliitännällä.
Jokaisen uuden eConnect-kaapelin mukana toimitetaan kätevä tarranauha, joka tarjoaa yksinkertaisen ja käytännöllisen tavan koota ja säilyttää kaapeli, kun se ei ole käytössä.
Valmistettu pohjoismaisiin olosuhteisiin:
eConnect-kaapelit pysyvät pehmeinä ja joustav...
Jokaisen uuden eConnect-kaapelin mukana toimitetaan kätevä tarranauha, joka tarjoaa yksinkertaisen ja käytännöllisen tavan koota ja säilyttää kaapeli, kun se ei ole käytössä.
Valmistettu pohjoismaisiin olosuhteisiin:
eConnect-kaapelit pysyvät pehmeinä ja joustav...
| ETIM-luokka | Latauskaapeli (sähköinen liikenne) (EC002897) |
|---|---|
| Virran tyyppi | AC 3-vaihe (EV011499) |
| Ajoneuvon latauspistoketyyppi | tyyppi 2 (EV011501) |
| Latausaseman latauspistoketyyppi | tyyppi 2 (EV011501) |
| Ohjausyksiköllä varustettu latauskaapeli (ICCB) | Ei |
| Lataustapa | lataustapa 3 (EV011148) |
| Nimellisvirta (A) | 32 |
| Nimellisjännite (V) | 480 |
| Lämpötila-anturi | Ei |
| Kaapelin pituus (m) | 5 |
| Kaapelityyppi | suora (EV000164) |
| Kaapelin pituus (m) | 5 Poistettu |
| Kaapelin tyyppi | suora (EV000164) Poistettu |
| UNSPSC-koodi | - |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 7042287113069 |
| Toimittajan tuotekoodi | 711306 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | 711306N |
| ETIM-luokka | Latauskaapeli (sähköinen liikenne) (EC002897) |
| Pituus (syvyys) | 5 mm |
|---|---|
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | 2,100 kg |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 470 mm | 100 mm | 360 mm | 2,300 kg | 16,920 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 470 mm |
| Korkeus | 100 mm |
| Leveys | 360 mm |
| Paino | 2,300 kg |
| Tilavuus | 16,920 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 36 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | NO |
| Tullinimike | 85444290 |
| Julkaisupäivämäärä | 28.02.2023 |
| Muutospäivä | 18.09.2025 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Charging cable | T2-T2, 3V 20A, 13.8kW, 5m |
| Svenska | Laddkabel | T2-T2, 3V 20A, 13.8kW, 5m |




