Latausasema peruslataus Njord GO - CTEK NJORD Go bundle - CTEK
Tuotteeseen ei ole liitetty linkkejä...
| Sähkönumero | 35 080 02 |
|---|---|
| Korvaa arkistoidun tuotteen | 34 067 00 |
| Yleisnimi | Latausasema peruslataus |
| Tuotesarja | Njord GO |
| Tekninen nimi | CTEK NJORD Go bundle |
| Pitkä tuotenimi | CTEK NJORD Go bundle |
| GTIN-koodi | - |
| Toimittajan tuotekoodi | 40-503 |
| Toimittaja | Flinkenberg Oy Ab |
| Tuotemerkki | CTEK |
| Tuoteryhmä | 35 Liikennevälineiden lataustuotteet |
CTEK NJORD GO on kestävä, kevyt ja mukaan otettavissa oleva sähköautojen latauslaite. Siinä on tyypin 2 latauspistoke ja 11 kW:n latausteho. Virtakaapelin pituus on 1,5 m ja sähköauton latauskaapeli 5 m. Laite kytketään suoraan kolmivaiheeseen voimavirtapistorasiaan (CEE). Kiinteitä asennuksia ei tarvita. Latauksen tila on selkeästi näkyvillä laitteen etupaneelissa. NJORD GO:ssa on huippuluokan konvektiojäähdytysteknologia, joten suurella teholla lataaminen onnistuu jopa korkeassa ympäristön lämpötilassa ollessa.
- Kustannustehokas 16 A:n 3-vaihelaturi (11 kW) tyypin 2-pistokkeella, kaikille ladattaville sähköautoille.
- Ei vaadi kalliita sähköasennuksia – kytke vain yksikkö CEE-latausliittimeen.
- Pieni, kevyt ja liikuteltava yksikkö käytettäväksi useissa paikoissa.
- Kestävä, iskunkestävä kotelo.
- Integroidut turvaominaisuudet turvallista päivittäiskäyttöäajatellen.
- Helppotajuinen käyttöliittymä lataustilan ilmaisimella.
- Latauksen ja latausaikataulun hallinta CTEK-sovelluksella Bluetooth- ja WiFi-yhteyden kautta.
- Latauksen ajastus mihin kellonaikaan tahansa.
- Lataustehon säätäminen, jolloin virrankulutuksen voi sovittaa muiden sähkölaitteiden kanssa.
- Latauksen voi aloittaa, keskeyttää ja pysäyttää sovelluksen kautta
- Sovelluksessa voi tarkastella lataushistoriaa
CTEK NJORD GO on kestävä, kevyt ja mukaan otettavissa oleva sähköautojen latauslaite. Siinä on tyypin 2 latauspistoke ja 11 kW:n latausteho. Virtakaapelin pituus on 1,5 m ja sähköauton latauskaapeli 5 m. Laite kytketään suoraan kolmivaiheeseen voimavirtapistorasiaan (CEE). Kiinteitä asennuksia ei tarvita. Latauksen tila on selkeästi näkyvillä laitteen etupaneelissa. NJORD GO:ssa on huippuluokan konvektiojäähdytysteknologia, joten suurella teholla lataaminen onnistuu jopa korkeassa...
| ETIM-luokka | Sähköisen liikenteen latausasema (EC002883) |
|---|---|
| Asennuspuolen liitäntä | 3-vaihe (EV007010) |
| Latauspisteiden määrä | 1 |
| Enimmäisteho per latauspiste (kW) | 11 |
| Leveys (mm) | 250 |
| Korkeus (mm) | 140 |
| Syvyys (mm) | 80 |
| Tyypin 2 latauspistorasioiden määrä | 1 |
| Latauskaapelin pituus (m) | 5 |
| Asennustapa | vapaasti seisova / siirrettävä (EV011494) Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39121103 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2483 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | - |
| Toimittajan tuotekoodi | 40-503 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Sähköisen liikenteen latausasema (EC002883) |
| Pituus (syvyys) | 80 mm |
|---|---|
| Korkeus | 250 mm |
| Leveys | 140 mm |
| Paino | 4,300 kg |
| Tilavuus | 2,800 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 95 mm | 435 mm | 375 mm | 4,300 kg | 15,497 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 95 mm |
| Korkeus | 435 mm |
| Leveys | 375 mm |
| Paino | 4,300 kg |
| Tilavuus | 15,497 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 24 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | - |
| Tullinimike | - |
| Julkaisupäivämäärä | 10.01.2023 |
| Muutospäivä | 19.12.2025 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Recharging station | - |
| Svenska | Laddstation | - |



