Ripustusvalaisin Ledge Suspended - Ledge Clear ID64 6234 4K CAS - Defa Lighting
| Sähkönumero | 41 231 91 |
|---|---|
| Yleisnimi | Ripustusvalaisin |
| Tuotesarja | Ledge Suspended |
| Tekninen nimi | Ledge Clear ID64 6234 4K CAS |
| Pitkä tuotenimi | Ledge Suspended Kirkas ID64 4K 6234lm 51W CASAMBI ripustettava toimistovalaisin. Valaisimen LED moduulien sähkösyöttö vaijeripustusta hyödyntäen -ei erillistä kaapelia itse valaisinosaan. Erinomainen optiikka. 2,5 m liitosjohto. |
| GTIN-koodi | 7323201252836 |
| Toimittajan tuotekoodi | 125283 |
| Toimittaja | DEFA OY |
| Tuotemerkki | Defa Lighting |
| Tuoteryhmä | 41 Sisävalaisimet |
Ledge Suspended Kirkas 4000K CASAMBI
Ripustettava sisävalaisin Edge-Lit-tekniikalla varustettuja LED-valoja varten. Clear-versio on sammutettuna täysin läpinäkyvä, ja syttyessään se vaikuttaa katoavan huoneeseen. Ledge® Suspended-valaisin on saatavilla eri versioina sen mukaan miten epäsuora ja suora valo jakautuvat.
Ledge® Clear, 40/60 % valaistus ylös-/alaspäin (ID46). Ledge® Opal, 60/40 % valaistus ylös-/alaspäin (ID64). Ripustettu johto syöttää virtaa valaisimeen (PowerOverWire). Asennus on huomaamaton ja siisti, koska johtoja ei ole näkyvissä.
Valaisimen sivut ovat puristettua alumiinia ja päätykappaleet komposiittimateriaalia. Optiikka on kirkasta tai opaalia akryylia (PMMA). Valaisimen runko ja ohjausmoduuli on jauhemaalattu valkoisella rakennemaalilla RAL 9016.
Ripustettava sisävalaisin Edge-Lit-tekniikalla varustettuja LED-valoja varten. Clear-versio on sammutettuna täysin läpinäkyvä, ja syttyessään se vaikuttaa katoavan huoneeseen. Ledge® Suspended-valaisin on saatavilla eri versioina sen mukaan miten epäsuora ja suora valo jakautuvat.
Ledge® Clear, 40/60 % valaistus ylös-/alaspäin (ID46). Ledge® Opal, 60/40 % valaistus ylös-/alaspäin (ID64). Ripustettu johto syöttää virtaa valaisimeen (PowerOverWire). Asennus on huomaamaton ja siisti, koska johtoja ei ole näkyvissä.
Valaisimen sivut ovat puristettua alumiinia ja päätykappaleet komposiittimateriaalia. Optiikka on kirkasta tai opaalia akryylia (PMMA). Valaisimen runko ja ohjausmoduuli on jauhemaalattu valkoisella rakennemaalilla RAL 9016.
Ledge Suspended Kirkas 4000K CASAMBI
Ripustettava sisävalaisin Edge-Lit-tekniikalla varustettuja LED-valoja varten. Clear-versio on sammutettuna täysin läpinäkyvä, ja syttyessään se vaikuttaa katoavan huoneeseen. Ledge® Suspended-valaisin on saatavilla eri versioina sen mukaan miten epäsuora ja suora valo jakautuvat.
Ledge® Clear, 40/60 % valaistus ylös-/alaspäin (ID46). Ledge® Opal, 60/40 % valaistus ylös-/alaspäin (ID64). Ripustettu johto syöttää virtaa...
Ripustettava sisävalaisin Edge-Lit-tekniikalla varustettuja LED-valoja varten. Clear-versio on sammutettuna täysin läpinäkyvä, ja syttyessään se vaikuttaa katoavan huoneeseen. Ledge® Suspended-valaisin on saatavilla eri versioina sen mukaan miten epäsuora ja suora valo jakautuvat.
Ledge® Clear, 40/60 % valaistus ylös-/alaspäin (ID46). Ledge® Opal, 60/40 % valaistus ylös-/alaspäin (ID64). Ripustettu johto syöttää virtaa...
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
|---|---|
| Ripustusasennus | Kyllä |
| Kattoasennus | Kyllä |
| Uppoasennus | Kyllä |
| Pinta-asennus | Ei |
| Valonlähteen tyyppi | LED, kiinteä (EV011515) |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Lampunpidin | muu (EV000154) |
| Lamppujen/moduulien lukumäärä | 1 |
| Liitäntälaitteen tyyppi | vakiovirtaohjattu LED-liitäntälaite (EV011530) |
| Sisältää ohjauslaitteen | Kyllä |
| Soveltuu turvavalaistukseen | Ei |
| Nimellisjännitealue (V) | 240 - 246 |
| Värilämpötila-alue (K) | 4000 |
| Kotelon/suojuksen materiaali | alumiini (EV000072) |
| Rungon väri | valkoinen (EV000202) |
| Jonoasennus | Ei |
| Suojuksen materiaali | strukturoitu muovi (EV006822) |
| Soveltuu päätetyöskentelyyn | Ei |
| Häikäisysuojan tyyppi | ei ole (EV000494) |
| Valon jakautuminen (symmetrinen/epäsymmetrinen) | symmetrinen (EV000181) |
| Avauskulma (määritelty alue) | leveä säde 40-80° (EV011534) |
| Valon suunta (suora/epäsuora) | suora/epäsuora (EV002416) |
| Pituus (mm) | 1222 |
| Leveys (mm) | 295 |
| Korkeus/syvyys (mm) | 12 |
| Upotuspituus (mm) | 575 |
| Upotusleveys (mm) | 77 |
| Rakenteellinen upotussyvyys (mm) | 29 |
| Sisältää liiketunnistuksen | Ei |
| Valotunnistimella | Ei |
| Suojausluokka (IEC 61140) | I (EV000582) |
| Valaisimen pintalämpötila on rajoitettu, luokka D, standardi EN 60598-2-24 | Ei |
| Valaisimen suojaaminen lämpöäeristävällä materiaalilla mahdollista | Ei |
| Järjestelmän enimmäisteho (W) | 51 |
| Tuuletusaukot | Ei |
| Jännitetyyppi | AC (EV000460) |
| Valon väri | valkoinen (EV000202) |
| Värintoistoindeksi (CRI) | 80-89 (EV003581) |
| Himmennys 0-10 V | Ei |
| Himmennys 1-10 V | Ei |
| Himmennys DALI | Kyllä |
| Himmennys DMX | Ei |
| Himmennys DSI | Ei |
| Himmennys potentiometri | Ei |
| Himmennys valmistajakohtainen | Ei |
| Himmennys verkkovirtamodulaatio | Ei |
| Himmennys laskevan reunan ohjaus | Ei |
| Himmennys nousevan reunan ohjaus | Ei |
| Himmennys ohjelmoitavissa | Kyllä |
| Himmennys RF | Ei |
| Hipaisuhimmennys | Ei |
| Himmennys Zigbee | Ei |
| Painonappihimmennys | Ei |
| Valonjako | hajottava linssi/optiikka/paneeli (EV014410) |
| Ympäristön mitoituslämpötila IEC62722-2-1 mukaisesti (°C) | 25 |
| Hehkulankatesti IEC 60695-2-11 mukaan | ei ole (EV000494) |
| Soveltuu lampputeholle (W) | 46 |
| Tehokerroin | 93 |
| Kaapelointitapa | soveltuu läpijohdotukseen (EV015019) |
| Napojen lukumäärä | 5 |
| Johtimen poikkipinta-ala (mm²) | 1,5 |
| Kytkentätapa | pistokepuristin / jousiliitin (EV006494) |
| Kotelon pintakäsittely | pinnoitettu jauhemaalauksella (EV008895) |
| Värin konsistenssi (MacAdamin ellipsi) | SDCM3 (EV014016) |
| Himmennys DALI-2 | Ei |
| Vaihdettava liitäntälaite | Kyllä |
| Enimmäismäärä valaisimia, johdonsuojakatkaisija B16 | 19 |
| Vakiovalovirta-ohjaus (CLO) | Ei |
| Seinäasennus | Ei Poistettu |
| Kotelointiluokka (IP) | IP20 (EV006405) Poistettu |
| Valaisimen mitoitettu valovirta (lm) | 6234 Poistettu |
| Himmennys GPRS | Ei Poistettu |
| Himmennys LineSwitch | Ei Poistettu |
| Himmennys Sine Wave Reduction | Ei Poistettu |
| Himmennys riippuvainen ohjauslaitteesta | Kyllä Poistettu |
| Ilman himmennystoimintoa | Kyllä Poistettu |
| Kiinteän lampun energiatehokkuusluokka | A++, A+, A (LED) (EV014986) Poistettu |
| Valaisimen elinikä L80B10 Ta=25 °C (h) | 100000 Poistettu |
| Valaisimen tehokkuus (lm/W) | 123 Poistettu |
| Integroitu varateholähde | Ei Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39111500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 7323201252836 |
| Toimittajan tuotekoodi | 125283 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
| Pituus (syvyys) | 1 224 mm |
|---|---|
| Korkeus | 12 mm |
| Leveys | 295 mm |
| Paino | 2,500 kg |
| Tilavuus | 4,333 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 1 225 mm | 13 mm | 296 mm | 2,500 kg | 4,714 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 5 | - | - | - | - | - | - |
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | - | 36 | - | - | - | - | - | - |
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 225 mm |
| Korkeus | 13 mm |
| Leveys | 296 mm |
| Paino | 2,500 kg |
| Tilavuus | 4,714 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 5 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 36 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CN |
| Tullinimike | - |
| Julkaisupäivämäärä | 01.09.2021 |
| Muutospäivä | 06.03.2025 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Suspension luminaire | LEDGE Clear ID64 840 51 CAS WT |
| Svenska | upphängningsarmatur | LEDGE Klar ID64 840 51W CAS WT |

