Yleisvalaisin pinta Ledge Cirle - CircleD460,IP44,4176,4K,Dali - Defa Lighting
| Sähkönumero | 41 498 19 |
|---|---|
| Korvaa arkistoidun tuotteen | 41 340 20 |
| Yleisnimi | Yleisvalaisin pinta |
| Tuotesarja | Ledge Cirle |
| Tekninen nimi | CircleD460,IP44,4176,4K,Dali |
| Pitkä tuotenimi | LedgeCircle D460,27W,4000K,4176lm, Dali, 3000K |
| GTIN-koodi | 7323201251792 |
| Toimittajan tuotekoodi | 125179 |
| Toimittaja | DEFA OY |
| Tuotemerkki | Defa Lighting |
| Tuoteryhmä | 41 Sisävalaisimet |
Ledge D460 4K Dali
Moderni seinälle ja kattoon asennettava valaisin, jonka valontuotto perustuu uuteen Edge-Lit-teknologiaan. Valaisin sisältää pienestä koostaan huolimatta monia vaihtoehtoisia ohjausjärjestelmiä. Korkea laatu, IP-luokka ja huippuluokan valonjako yhdessä huomaamattoman muotoilun kanssa tekevät valaisimesta ihanteellisen kaikenlaisiin tiloihin. LedgeCircle® on saatavana kahtena kokona ja versioina, mikä tekee valaisimesta sopivan mitä erilaisempiin tiloihin.
Moderni seinälle ja kattoon asennettava valaisin, jonka valontuotto perustuu uuteen Edge-Lit-teknologiaan. Valaisin sisältää pienestä koostaan huolimatta monia vaihtoehtoisia ohjausjärjestelmiä. Korkea laatu, IP-luokka ja huippuluokan valonjako yhdessä huomaamattoman muotoilun kanssa tekevät valaisimesta ihanteellisen kaikenlaisiin tiloihin. LedgeCircle® on saatavana kahtena kokona ja versioina, mikä tekee valaisimesta sopivan mitä erilaisempiin tiloihin.
Ledge D460 4K Dali
Moderni seinälle ja kattoon asennettava valaisin, jonka valontuotto perustuu uuteen Edge-Lit-teknologiaan. Valaisin sisältää pienestä koostaan huolimatta monia vaihtoehtoisia ohjausjärjestelmiä. Korkea laatu, IP-luokka ja huippuluokan valonjako yhdessä huomaamattoman muotoilun kanssa tekevät valaisimesta ihanteellisen kaikenlaisiin tiloihin. LedgeCircle® on saatavana kahtena kokona ja versioina, mikä tekee valaisimesta sopivan mitä erilaisempiin ti...
Moderni seinälle ja kattoon asennettava valaisin, jonka valontuotto perustuu uuteen Edge-Lit-teknologiaan. Valaisin sisältää pienestä koostaan huolimatta monia vaihtoehtoisia ohjausjärjestelmiä. Korkea laatu, IP-luokka ja huippuluokan valonjako yhdessä huomaamattoman muotoilun kanssa tekevät valaisimesta ihanteellisen kaikenlaisiin tiloihin. LedgeCircle® on saatavana kahtena kokona ja versioina, mikä tekee valaisimesta sopivan mitä erilaisempiin ti...
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
|---|---|
| Ripustusasennus | Ei |
| Kattoasennus | Kyllä |
| Uppoasennus | Ei |
| Pinta-asennus | Kyllä |
| Valonlähteen tyyppi | LED, kiinteä (EV011515) |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Lampunpidin | muu (EV000154) |
| Lamppujen/moduulien lukumäärä | 1 |
| Liitäntälaitteen tyyppi | vakiovirtaohjattu LED-liitäntälaite (EV011530) |
| Sisältää ohjauslaitteen | Kyllä |
| Soveltuu turvavalaistukseen | Ei |
| Nimellisjännitealue (V) | 220 - 240 |
| Nimellisvirta-alue (mA) | 600 - 650 |
| Värilämpötila-alue (K) | 4000 |
| Kotelon/suojuksen materiaali | muovi (EV000139) |
| Rungon väri | valkoinen (EV000202) |
| Jonoasennus | Ei |
| Suojuksen materiaali | mattamuovi/satiini (EV014415) |
| Soveltuu päätetyöskentelyyn | Ei |
| Häikäisysuojan tyyppi | ei ole (EV000494) |
| Valon jakautuminen (symmetrinen/epäsymmetrinen) | symmetrinen (EV000181) |
| Avauskulma (määritelty alue) | erittäin leveä säde >80° (EV011538) |
| Valon suunta (suora/epäsuora) | suora/epäsuora (EV002416) |
| Korkeus/syvyys (mm) | 35 |
| Ulkohalkaisija (mm) | 460 |
| Sisältää liiketunnistuksen | Ei |
| Valotunnistimella | Ei |
| Suojausluokka (IEC 61140) | II (EV000583) |
| Iskunkestävyysluokka | IK07 (EV006813) |
| Valaisimen pintalämpötila on rajoitettu, luokka D, standardi EN 60598-2-24 | Ei |
| Valaisimen suojaaminen lämpöäeristävällä materiaalilla mahdollista | Ei |
| Järjestelmän enimmäisteho (W) | 27 |
| Tuuletusaukot | Ei |
| Jännitetyyppi | AC (EV000460) |
| Valon väri | valkoinen (EV000202) |
| Värintoistoindeksi (CRI) | 80-89 (EV003581) |
| Himmennys 0-10 V | Ei |
| Himmennys 1-10 V | Ei |
| Himmennys DALI | Kyllä |
| Himmennys DMX | Ei |
| Himmennys DSI | Ei |
| Himmennys potentiometri | Ei |
| Himmennys valmistajakohtainen | Kyllä |
| Himmennys verkkovirtamodulaatio | Ei |
| Himmennys laskevan reunan ohjaus | Ei |
| Himmennys nousevan reunan ohjaus | Ei |
| Himmennys ohjelmoitavissa | Ei |
| Himmennys RF | Ei |
| Hipaisuhimmennys | Ei |
| Himmennys Zigbee | Ei |
| Painonappihimmennys | Ei |
| Valonjako | hajottava linssi/optiikka/paneeli (EV014410) |
| Ympäristön mitoituslämpötila IEC62722-2-1 mukaisesti (°C) | 25 |
| Hehkulankatesti IEC 60695-2-11 mukaan | 850 °C - 30 s (EV014348) |
| Soveltuu lampputeholle (W) | 24 |
| Tehokerroin | 93 |
| Kaapelointitapa | soveltuu läpijohdotukseen (EV015019) |
| Napojen lukumäärä | 4 |
| Johtimen poikkipinta-ala (mm²) | 1,5 |
| Kytkentätapa | pistokepuristin / jousiliitin (EV006494) |
| Kotelon pintakäsittely | käsittelemätön (EV006034) |
| Värin konsistenssi (MacAdamin ellipsi) | SDCM3 (EV014016) |
| Himmennys DALI-2 | Ei |
| Vaihdettava liitäntälaite | Kyllä |
| Vakiovalovirta-ohjaus (CLO) | Ei |
| Kotelointiluokka (IP) | IP44 (EV006418) Poistettu |
| Valaisimen mitoitettu valovirta (lm) | 4179 Poistettu |
| Himmennys LineSwitch | Ei Poistettu |
| Himmennys Sine Wave Reduction | Ei Poistettu |
| Ilman himmennystoimintoa | Ei Poistettu |
| Valaisimen tehokkuus (lm/W) | 153 Poistettu |
| Integroitu varateholähde | Ei Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39111500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2513A , S2523A |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 7323201251792 |
| Toimittajan tuotekoodi | 125179 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
| Pituus (syvyys) | 460 mm |
|---|---|
| Korkeus | 35 mm |
| Leveys | 460 mm |
| Paino | 0,600 kg |
| Tilavuus | 7,406 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 480 mm | 40 mm | 480 mm | 0,800 kg | 9,216 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 480 mm |
| Korkeus | 40 mm |
| Leveys | 480 mm |
| Paino | 0,800 kg |
| Tilavuus | 9,216 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CN |
| Tullinimike | - |
| Julkaisupäivämäärä | 01.09.2021 |
| Muutospäivä | 06.03.2025 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Flush mnt universal luminaire | Ledge Cirle D460 4176 4K Dali |
| Svenska | Ytmontage universalarmatur | Ledge Cirle D460 4176 4K Dali |

