Alasvalo Cenit - Cenit 2,IP20/44,1400-2860lm,3K - Defa Lighting
| Sähkönumero | 41 498 30 |
|---|---|
| Yleisnimi | Alasvalo |
| Tuotesarja | Cenit |
| Tekninen nimi | Cenit 2,IP20/44,1400-2860lm,3K |
| Pitkä tuotenimi | Cenit 2,IP20/44,1400-2860lm,3K, ON/OFF |
| GTIN-koodi | 7071151278863 |
| Toimittajan tuotekoodi | 127886 |
| Toimittaja | DEFA OY |
| Tuotemerkki | Defa Lighting |
| Tuoteryhmä | 41 Sisävalaisimet |
LED-valolähteeseen perustuva upotettu alasvalo, jolla on korkea valonlaatu. Runko terästä, koristerengas painevalettua alumiinia. Heijastin mattapintainen alumiini jonka avulla saadaan korkea valoteho. Heijastin polykarbonaattia, opaali diffuusori (PMMA).
Toimitetaan valkoisena RAL 9016.
Valomäärä säädettävissä 3K versiolla 1400-2860 lm.
4000K saatavilla pyynnöstä
Toimitetaan valkoisena RAL 9016.
Valomäärä säädettävissä 3K versiolla 1400-2860 lm.
4000K saatavilla pyynnöstä
...
| ETIM-luokka | Alasvalo / kohdevalaisin / valonheitin (EC001744) |
|---|---|
| Suojuksen materiaali | opaalimuovi (EV006821) |
| Valonlähteen tyyppi | LED, kiinteä (EV011515) |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Liitäntälaitteen tyyppi | vakiovirtaohjattu LED-liitäntälaite (EV011530) |
| Nimellisjännitealue (V) | 220 - 240 |
| Järjestelmän enimmäisteho (W) | 20 |
| Värilämpötila-alue (K) | 3000 |
| Kotelon/suojuksen materiaali | alumiini (EV000072) |
| Rungon väri | alumiini (EV000072) |
| Valon jakautuminen (symmetrinen/epäsymmetrinen) | symmetrinen (EV000181) |
| Avauskulma (määritelty alue) | leveä säde 40-80° (EV011534) |
| Leveys (mm) | 220 |
| Korkeus/syvyys (mm) | 98 |
| Ulkohalkaisija (mm) | 200 |
| Jännitetyyppi | AC (EV000460) |
| Valon väri | valkoinen (EV000202) |
| Värintoistoindeksi (CRI) | 80-89 (EV003581) |
| Uppoasennus | Kyllä |
| Kaapelointitapa | päättyvä (EV013935) |
| Napojen lukumäärä | 2 |
| Johtimen poikkipinta-ala (mm²) | 2,5 |
| Pinnan suojaus | sinkitty (EV000193) |
| Liitettävien johtimien poikkipinta-ala (mm²) | 2,5 |
| Valonjako | hajottava linssi/optiikka/paneeli (EV014410) |
| Värin konsistenssi (MacAdamin ellipsi) | SDCM3 (EV014016) |
| Heijastimen väri | valkoinen (EV000202) |
| Kotelointiluokka (IP), takasivu | IP20 (EV006405) |
| Upotushalkaisija (mm) | 200 Poistettu |
| Kotelointiluokka (IP) | IP44 (EV006418) Poistettu |
| Valaisimen mitoitettu valovirta (lm) | 2200 Poistettu |
| LED-nimellisvirta vakiovirralla (mA) | 350 - 700 Poistettu |
| Valaisimen elinikä L80B10 Ta=25 °C (h) | 100000 Poistettu |
| Valaisimen tehokkuus (lm/W) | 110 Poistettu |
| Rakenteellinen upotussyvyys (mm) | 165 Poistettu |
| Valovirta (lm) | 1400 - 2860 Poistettu |
| Valotehokkuus (lm/W) | 110 Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39111500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2513A , S2523A |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 7071151278863 |
| Toimittajan tuotekoodi | 127886 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Alasvalo / kohdevalaisin / valonheitin (EC001744) |
| Pituus (syvyys) | 216 mm |
|---|---|
| Korkeus | 119 mm |
| Leveys | 216 mm |
| Paino | 0,900 kg |
| Tilavuus | 5,552 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 240 | - | 240 mm | 130 mm | 240 mm | 1,500 kg | 7,488 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 240 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 240 mm |
| Korkeus | 130 mm |
| Leveys | 240 mm |
| Paino | 1,500 kg |
| Tilavuus | 7,488 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CN |
| Tullinimike | - |
| Julkaisupäivämäärä | 12.04.2024 |
| Muutospäivä | 03.03.2025 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | Kyllä |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Downlight | Cenit 2.0 1400-2860lm On/Off |
| Svenska | Downlight | Cenit 2.0 1400-2860lm On/Off |


