Optinen lisätarvike Protect - Opaali 001 kupu korkea - Defa Lighting
| Sähkönumero | 42 061 72 |
|---|---|
| Yleisnimi | Optinen lisätarvike |
| Tuotesarja | Protect |
| Tekninen nimi | Opaali 001 kupu korkea |
| Pitkä tuotenimi | Kupu pyöreä, polykarbonaatti, hehku- ja pienloistelampuille |
| GTIN-koodi | 7042282102891 |
| Toimittajan tuotekoodi | 105178 |
| Toimittaja | DEFA OY |
| Tuotemerkki | Defa Lighting |
| Tuoteryhmä | 42 Sisävalaisimet |
Protect 001, Neptune 001 ja Vill 001 valaisimiin sopiva korkea vaihtokupu. Mallit HME, GLS ja LED
...
| ETIM-luokka | Valaisimen optinen lisätarvike (EC002558) |
|---|---|
| Tarvikkeen/varaosan tyyppi | valaisinkupu (EV019238) |
| Valon jakautuminen (symmetrinen/epäsymmetrinen) | symmetrinen (EV000181) |
| Valon suunta (suora/epäsuora) | suora (EV000090) |
| Heijastimen/Häikäisysuojan pinta | matta (EV000146) |
| Perforoitu heijastin | Ei |
| Perforoitu häikäisysuoja | Ei |
| Materiaali | muovi (EV000139) |
| Väri | valkoinen (EV000202) |
| Korkeus/syvyys (mm) | 96 |
| Halkaisija (mm) | 215 |
| Valonjako | hajottava linssi/optiikka/paneeli (EV014410) |
| Valaisimen kuvun/varjostimen tyyppi | opaali (EV000327) |
| Varaosa | Kyllä |
| UNSPSC-koodi | - |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 7042282102891 |
| Toimittajan tuotekoodi | 105178 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Valaisimen optinen lisätarvike (EC002558) |
| Pituus (syvyys) | 215 mm |
|---|---|
| Korkeus | 96 mm |
| Leveys | 215 mm |
| Paino | 0,200 kg |
| Tilavuus | 4,438 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 220 mm | 100 mm | 220 mm | 0,240 kg | 4,840 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | - | 100 | - | - | - | - | - | - |
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 220 mm |
| Korkeus | 100 mm |
| Leveys | 220 mm |
| Paino | 0,240 kg |
| Tilavuus | 4,840 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 100 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | NO |
| Tullinimike | 9405990090 |
| Julkaisupäivämäärä | 08.08.2006 |
| Muutospäivä | 07.03.2025 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Light distribution accessories | Diffuser 001 High Opal |
| Svenska | Reservdel | Diffuser 001 Hög Opal |

