Mekaaninen lisätarvike Defa Arc - Arc-maatuki, kuumasinkitty - Defa Lighting
| Sähkönumero | 42 184 94 |
|---|---|
| Yleisnimi | Mekaaninen lisätarvike |
| Tuotesarja | Defa Arc |
| Tekninen nimi | Arc-maatuki, kuumasinkitty |
| Pitkä tuotenimi | Arc-maatuki, kuumasinkitty |
| GTIN-koodi | 7042289990163 |
| Toimittajan tuotekoodi | 105460 |
| Toimittaja | DEFA OY |
| Tuotemerkki | Defa Lighting |
| Tuoteryhmä | 42 Sisävalaisimet |
ARC-pylväs on mukautettu DEFA.n pyöreisiin klassisiin Protect. ja Neptune- ex-valaisimiin. Kaareva maalattu pylväs on valmistettu keltakromatoidusta teräksestä, joka kestää korroosiota hyvin. Galvanisoidulla viimeistelyllä Arc on maalaamaton, joten se sopii erittäin hyvin luonnollisesta alumiinista valmistettuihin valaisimiin. Pylväät toimitetaan vakioväreissä musta RAL 9011, valkoinen RAL 9010, titaani RAL 9007 ja galvanoitu
...
| ETIM-luokka | Valaisimen mekaaniset tarvikkeet/varaosat (EC002557) |
|---|---|
| Tarvikkeen/varaosan tyyppi | asennuslevy (EV000614) |
| Väri | harmaa (EV000270) |
| Materiaali | teräs (EV000179) |
| Pituus (mm) | 448 |
| Leveys (mm) | 140 |
| UNSPSC-koodi | - |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 7042289990163 |
| Toimittajan tuotekoodi | 105460 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | 10120593 |
| ETIM-luokka | Valaisimen mekaaniset tarvikkeet/varaosat (EC002557) |
| Pituus (syvyys) | 100 mm |
|---|---|
| Korkeus | 700 mm |
| Leveys | 100 mm |
| Paino | 3,000 kg |
| Tilavuus | 7,000 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 750 mm | 650 mm | 370 mm | 7,600 kg | 180,375 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 750 mm |
| Korkeus | 650 mm |
| Leveys | 370 mm |
| Paino | 7,600 kg |
| Tilavuus | 180,375 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 24 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | SE |
| Tullinimike | 9405109890 |
| Julkaisupäivämäärä | 31.05.2007 |
| Muutospäivä | 07.03.2025 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Accessory | Arc Root mounting bracket |
| Svenska | Tillbehör | Arc nedgrävningsfundament |
