Syväsäteilijä Ledinaire highbay - 15/22/28kLM CCT IP65 320mm WB - Philips
| Sähkönumero | 43 505 04 |
|---|---|
| Korvaa arkistoidun tuotteen | 43 514 56 |
| Yleisnimi | Syväsäteilijä |
| Tuotesarja | Ledinaire highbay |
| Tekninen nimi | 15/22/28kLM CCT IP65 320mm WB |
| Pitkä tuotenimi | Philips Ledinaire Highbay All-in -syväsäteilijä BY030P LED150_220_280S/840_50_65 PSU WB. Vaihdettava valovirta 15000/22000/28000lm, värilämpötila 4000/5000/6500K, IP65, 320mm, ON/OFF, käyttöikä 75 000h (L65). Varastoihin, teollisuuteen. |
| GTIN-koodi | 8720169758971 |
| Toimittajan tuotekoodi | 911401822687 |
| Toimittaja | Signify Finland Oy verified |
| Tuotemerkki | Philips |
| Tuoteryhmä | 43 Teollisuusvalaisimet |
Philips Ledinaire Highbay All In -syväsäteilijävalaisin
Ominaisuudet
Signify (entinen Philips Lighting) on globaali valaistuksen markkinajohtaja. Valikoimaamme kuuluu mm. LED-lamppuja ja -valaisimia, langattomia ohjausjärjestelmiä sekä muita valaistusinnovaatioita ammattikohteisiin ja koteihin. Kestävän kehityksen arvot ovat Signifyn yritystoiminnan ytimessä.
Ominaisuudet
- Vaihdettava valovirta: 15 000 / 22 000 / 28 000 lm
- Teho: 100 / 195 W
- Valotehokkuus: 140 / 155 lm/W
- Vaihdettava värilämpötila: 4 000 / 5 000 / 6 500 K
- Värintoistoindeksi: Ra80
- Keilakulma: 90°
- Leveä valokeila
- ON/OFF
- Ei himmennettävä
- D-luokiteltu
- Liitäntä: 3-napainen ruuviliitin
- Sisältää 0,3 m kaapelin
- IP-luokitus: IP65
- IK-luokitus: IK07
- Käyttölämpötila-alue: -30 ... +50 ˚C
- Valaisimen halkaisija: 320 mm
- Valaisimen korkeus: 119 mm
- Paino: 2,46 kg
- Valaisimen väri: tummanharmaa
- Valaisimessa on paikka mikroaaltotunnistimelle, joka on ohjattavissa kaukosäätimellä
- Saatavilla kiinnityssanka (sähkönumero: 4350519)
- Käyttöikä: 75 000 h (L65)
- 5 vuoden tuotetakuu
- Teollisuus
- Logistiikka
- Varastot
- Soveltuu asennettavaksi yli 4 metrin asennuskorkeuteen teollisiin tiloihin
- Mikroaaltosensori (liiketunnistin/päivänvalotunnistin, vaatii kaukosäätimen) - sähkönumero 4151452
- Kaukosäädin (vaatii mikroaaltosensorin) - sähkönumero 4151453
- Heijastinkupu - sähkönumero 4350505
- Kiinnityssanka - sähkönumero 4350519
Signify (entinen Philips Lighting) on globaali valaistuksen markkinajohtaja. Valikoimaamme kuuluu mm. LED-lamppuja ja -valaisimia, langattomia ohjausjärjestelmiä sekä muita valaistusinnovaatioita ammattikohteisiin ja koteihin. Kestävän kehityksen arvot ovat Signifyn yritystoiminnan ytimessä.
Philips Ledinaire Highbay All In -syväsäteilijävalaisin
Ominaisuudet
Ominaisuudet
- Vaihdettava valovirta: 15 000 / 22 000 / 28 000 lm
- Teho: 100 / 195 W
- Valotehokkuus: 140 / 155 lm/W
- Vaihdettava värilämpötila: 4 000 / 5 000 / 6 500 K
- Värintoistoindeksi: Ra80
- Keilakulma: 90°
- Leveä valokeila
- ON/OFF
- Ei himmennettävä
- D-luokiteltu
- Liitäntä: 3-napa...
| ETIM-luokka | Syväsäteilijä (EC001716) |
|---|---|
| Valonlähteen tyyppi | LED, vaihdettava (EV011514) |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Lampunpidin | muu (EV000154) |
| Lamppujen/moduulien lukumäärä | 1 |
| Liitäntälaitteen tyyppi | vakiovirtaohjattu LED-liitäntälaite (EV011530) |
| Sisältää ohjauslaitteen | Kyllä |
| Soveltuu turvavalaistukseen | Ei |
| Jännitetyyppi | AC (EV000460) |
| Nimellisjännitealue (V) | 220 - 240 |
| Nimellisvirta-alue (mA) | 650 - 900 |
| Kotelon/suojuksen materiaali | alumiini (EV000072) |
| Rungon väri | musta (EV000206) |
| Sisältää suojakannen/-kuvun | Kyllä |
| Heijastin | muu (EV000154) |
| Heijastimen materiaali | muovi (EV000139) |
| Valon jakautuminen (symmetrinen/epäsymmetrinen) | symmetrinen (EV000181) |
| Korkeus/syvyys (mm) | 119 |
| Suojausluokka (IEC 61140) | I (EV000582) |
| Kotelointiluokka (IP) | IP65 (EV006421) |
| Iskunkestävyysluokka | IK07 (EV006813) |
| Valaisimen pintalämpötila on rajoitettu, luokka D, standardi EN 60598-2-24 | Ei |
| Valon väri | valkoinen (EV000202) |
| Värilämpötila-alue (K) | 4000 - 6500 |
| Värintoistoindeksi (CRI) | 80-89 (EV003581) |
| Soveltuu lisävaloksi | Ei |
| Himmennys 0-10 V | Ei |
| Himmennys 1-10 V | Ei |
| Himmennys DALI | Ei |
| Himmennys DMX | Ei |
| Himmennys DSI | Ei |
| Himmennys laskevan reunan ohjaus | Ei |
| Himmennys nousevan reunan ohjaus | Ei |
| Himmennys potentiometri | Ei |
| Himmennys LineSwitch | Ei |
| Himmennys valmistajakohtainen | Ei |
| Himmennys verkkovirtamodulaatio | Ei |
| Himmennys ohjelmoitavissa | Ei |
| Himmennys RF | Ei |
| Himmennys Sine Wave Reduction | Ei |
| Hipaisuhimmennys | Ei |
| Himmennys Zigbee | Ei |
| Painonappihimmennys | Ei |
| Valonjako | heijastinlinssi (EV014412) |
| Avauskulma (määritelty alue) | erittäin leveä säde >80° (EV011538) |
| Valaisimen elinikä L70B50 Ta=25 °C (h) | 70000 |
| Hehkulankatesti IEC 60695-2-11 mukaan | 650 °C - 30 s (EV011542) |
| Ympäristön mitoituslämpötila IEC62722-2-1 mukaisesti (°C) | 25 |
| Järjestelmän enimmäisteho (W) | 195 |
| Tehokerroin | 0,9 |
| Ulkohalkaisija (mm) | 320 |
| Kaapelointitapa | päättyvä (EV013935) |
| Napojen lukumäärä | 3 |
| Johtimen poikkipinta-ala (mm²) | 1 |
| Kytkentätapa | muu (EV000154) |
| Värin konsistenssi (MacAdamin ellipsi) | SDCM5 (EV014018) |
| Vaihdettava liitäntälaite | Ei |
| Valovirran pysyvyys, keskim. käyttöikä 50 000 h, ympäristölämpötila 25 °C (%) | 80 |
| Vikaantumisosuus, keskim. käyttöikä 50 000 h, ympäristölämpötila 25 °C (%) | 7,5 |
| Vakiovalovirta-ohjaus (CLO) | Ei |
| Säädettävä värilämpötila | portaittain (EV003622) |
| Säädettävä valonjako | ei (EV004175) |
| Säädettävä valovirta (lumen) | portaittain (EV003622) |
| Enimmäismäärä valaisimia, johdonsuojakatkaisija B16 | 9 |
| Enimmäismäärä valaisimia, johdonsuojakatkaisija C16 | 11 |
| Valonlähteen energiatehokkuusluokka (EU-säännös 2019/2015) | ei vaadita (EV005787) |
| Bluetooth -ohjattava | Ei |
| Heijastimen väri | muu (EV000154) |
| Fotobiologinen turvallisuus EN 62471 | RG1 (EV014022) |
| Täyttää vähintään YVA:n käyttöikäkriteerin L90 (50 000 h, tq = 25 °C:ssa) | Ei |
| Sisältää liiketunnistuksen | Ei |
| Himmennettävä | Ei |
| Himmennys DALI-2 | Ei |
| Kattoasennus | Kyllä |
| Seinäasennus | Ei |
| Ripustusasennus | Kyllä |
| Valaisimen valotehokkuus (lm/W) | 142 - 152 |
| Mitoitettu valovirta IEC 62722-2- 1 mukaisesti (lm) | 15000 - 28000 |
| Varavoimajärjestelmä | ei ole (EV000494) |
| Hätätoimintojen valvontajärjestelmä | ei ole (EV000494) |
| Liitettävien johtimien poikkipinta-ala (mm²) | 1 - 2,5 |
| Sisältää läsnäolotunnistuksen | Ei |
| Valotunnistimella | Ei |
| Sisältää 2019/2020/EU:n mukaisia tuotteita | Kyllä |
| Kokonaisharmoninen särö (THD) (%) | 20 |
| Ball-proof according to DIN 18032-3 | Ei |
| Asennustapa | pinta-asenteinen (EV000945) Poistettu |
| Pallosuojattu | Ei Poistettu |
| Valaisimen mitoitettu valovirta (lm) | 28000 Poistettu |
| Ilman himmennystoimintoa | Kyllä Poistettu |
| Integroitu varateholähde | Ei Poistettu |
| Valaisimen tehokkuus (lm/W) | 140 Poistettu |
| Kokonaisharmoninen särö (THD) | 20 Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39111500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2513T |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 8720169758971 |
| Toimittajan tuotekoodi | 911401822687 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | 872016975897100 |
| ETIM-luokka | Syväsäteilijä (EC001716) |
| Pituus (syvyys) | 325 mm |
|---|---|
| Korkeus | 119 mm |
| Leveys | 320 mm |
| Paino | 2,460 kg |
| Tilavuus | 12,376 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | 8720169758971 | 374 mm | 150 mm | 374 mm | 3,000 kg | 20,981 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 1 | - | 374 mm | 150 mm | 374 mm | 3,000 kg | 20,981 l |
| Pakkauskoko 3 | - | 6 | - | 1 200 mm | 150 mm | 800 mm | 18,000 kg | 144,000 l |
| Pakkauskoko 4 | - | 42 | - | 1 200 mm | 1 200 mm | 800 mm | 151,000 kg | 1 152,000 l |
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | 8720169758971 |
| Pituus (syvyys) | 374 mm |
| Korkeus | 150 mm |
| Leveys | 374 mm |
| Paino | 3,000 kg |
| Tilavuus | 20,981 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 374 mm |
| Korkeus | 150 mm |
| Leveys | 374 mm |
| Paino | 3,000 kg |
| Tilavuus | 20,981 l |
Pakkauskoko 3
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 6 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 200 mm |
| Korkeus | 150 mm |
| Leveys | 800 mm |
| Paino | 18,000 kg |
| Tilavuus | 144,000 l |
Pakkauskoko 4
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 42 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 200 mm |
| Korkeus | 1 200 mm |
| Leveys | 800 mm |
| Paino | 151,000 kg |
| Tilavuus | 1 152,000 l |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CN |
| Tullinimike | 9405423990 |
| Julkaisupäivämäärä | 01.09.2024 |
| Muutospäivä | 02.03.2026 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | High-bay luminaire | BY030P LED150_220_280S/840_50_ |
| Svenska | Höghöjdsarmatur | BY030P LED150_220_280S/840_50_ |












